{{title}}

{{message}}

عضویت
مجمعی ها

بحث و تبادل نظر درباره ی جناب آقای رضایی

خب سلام من دیدم که داره بحث ها به شکل پراکنده صورت میگیره به همین خاطر تصمیم گرفتم که یه سری تاپیک درست کنم در رابطه با نامزدها، اما ای تاپیک ها یه قانون خیلی مهم دارن اونم اینه که هیچ کس حق نداره بیشتر از یه پست بزاره به خاطر همین وقتی میگیم بحث راجب آقای رضایی شما میتونی یه پست با نمیدونم صد هزار خط بنویسی اما نمیتونی دو تا پست یه خطی بنویسی. علتشم اینه که نمیخوایم دعوا راه بیفته.
بهتره اینجا تحلیلتون رو از نامزد بگید
معرفی ها رو از سایت های نامزدها برمیدارم برنامه هار نمیذارم چون خودتون باید از قبل برنامه هارو شناخته باشید
خب میریم که شروع کنیم:


محسن رضایی در شهریور ماه سال ۱۳۳۳ در خانواده‌ای مذهبی در شهر مسجد سلیمان در استان خوزستان متولد شد. در سال ۱۳۴۹با کسب رتبه نهم در آزمون ورودی هنرستان صنعتی شرکت ملی نفت ایران در اهواز پذیرفته شد. وی درسال۱۳۵۳ ازدواج نمود وحاصل این ازدواج پنج فرزند به نام های احمد، علی، سارا، زهرا و مهدیه می باشد.

نام او در ابتدا سبزوار بود. پس از آنکه حضرت امام خمینی(ره) حکم فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را با نام محسن رضایی برای او صادر نمود، نام وی رسما به محسن رضایی میرقائد تغییر یافت و شناسنامه المثنی گرفت.

مبارزه سیاسی فرهنگی با رژیم شاه را از ترم دوم هنرستان صنعتی آغاز نمود و در رابطه با همین فعالیتهای سیاسی توسط ساواک اهواز بازداشت شد. محسن رضایی از سال ۱۳۵۰ تا ۱۳۵۹ فعالیت های سیاسی خود را در شکل مبارزه با رژیم شاه و همچنین در تأسیس نظام جمهوری اسلامی دنبال کرد.

در فاصله‌ی سالهای ۱۳۵۳ تا ۱۳۵۷ به پیشنهاد شهید مطهری به کادرسازی و گسترش تشکیلات جمعیت منصورون همت گمارد. در آستانه پیروزی انقلاب و ورود امام خمینی (ره) به میهن، جمعیت منصورون به عنوان بزرگترین گروه چریکی طرفدار حضرت امام (ره) و روحانیت وظیفه حفاظت از جان حضرت امام (ره) را برعهده گرفت. در سال ۱۳۵۸ از سوی گروه منصورورن به عضویت شورای مرکزی «سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی» درآمد که عضویت او در این سازمان بیش از ۳ ماه به طول نیانجامید. طی مدت دو سال سازمان اطلاعات و امنیت ایران را شکل داد و شورش مسلحانه منافقین در ایران و کودتای افسران فراری را خنثی کرد.

در شهریور ۱۳۶۰ در سن ۲۷ سالگی از سوی حضرت امام خمینی (ره) به فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب شد و در دوران پرافتخار هشت سال دفاع مقدس، فرماندهی سپاه اسلام را برعهده داشت. در دوره تصدی فرماندهی کل سپاه پاسداران، سازمان رزم سپاه را طرح ریزی کرد و به فرمان امام خمینی (ره) در سال ۱۳۶۸ پس از پایان جنگ، سپاه را به ۳ نیروی زمینی، دریایی و هوایی تقسیم کرد. در این دوره همچنین اقدام به تأسیس دو دانشگاه امام حسین(ع) و بقیه الله (عج) نمود. به منظور بهره گیری از ظرفیت یگان های مهندسی سپاه برای کمک به دولت در اجرای طرحهای عظیم سازندگی کشور، خود شخصا فرماندهی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء را برعهده گرفت.

تحصیلات دانشگاهی وی در رشته مکانیک در سال ۱۳۵۳ به خاطر فعالیت های انقلابی او ناتمام مانده بود. با پایان جنگ و به دلیل پیش بینی درستی که از شرایط پس از جنگ داشت -شهید حسن باقری نیز در دست نوشته ای آینده نگری ایشان را ذکر کرده بود- با علم به اینکه مسئله کشور پس از جنگ چالش های اقتصادی خواهد بود، ضمن تغییر رشته از مهندسی مکانیک به اقتصاد، به تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه تهران پرداخت. سپس در مقطع کارشناسی ارشد در رشته اقتصاد مطالعات خود را بر روی سیاستهای پولی و بانکی متمرکز کرد و موضوع رساله علمی خود را در این باره برگزید. همچنین رساله دکتری وی که در سال ۱۳۷۹ نگاشته شده، در قالب یک کتاب با عنوان«پول و اعتبار» منتشر شد. وی با تکمیل تحصیلات خود درمقطع دکتری اقتصاد دانشگاه تهران، عهده دارمسؤلیت اداره کمیسیون اقتصادکلان مجمع تشخیص مصلحت نظام شد.

در شهریور ۱۳۷۶پس از آن که بعد از ۱۷ سال امنیت در کشور برقرار شده بود با کناره گیری از عرصه نظامی و بازگشت به سیاست، با حکم حضرت آیت الله خامنه ای به سمت «دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام» منصوب گردید. از جمله اقدامات مهم او که تأثیر بسزایی در سیاست کلان و نظام اقتصادی کشور داشت، تدوین سند چشم‌انداز ۲۰ ساله ایران بود. از دیگر فعالیت‌های مهم وی در همین عرصه می توان به اصلاح قانون سرمایه گذاری خارجی و سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی اشاره نمود.
گاه گاهی قفسی میسازم با رنگ میفروشم به شما... تا به آواز شقایق که در آن زندانی ست دل تنهاییتان تازه شود.چه خیالی... چه خیالی میدانم، پرده ام بی جان است... خوب میدانم حوض نقاشی من بی ماهیست.
تمامی زمان ها هست +4. زمان الان هست 9:27 ب.ظ.