{{title}}

{{message}}

عضویت
مجمعی ها

بحث و تبادل نظر درباره ی جناب آقای جلیلی

خب سلام من دیدم که داره بحث ها به شکل پراکنده صورت میگیره به همین خاطر تصمیم گرفتم که یه سری تاپیک درست کنم در رابطه با نامزدها، اما ای تاپیک ها یه قانون خیلی مهم دارن اونم اینه که هیچ کس حق نداره بیشتر از یه پست بزاره به خاطر همین وقتی میگیم بحث راجب آقای جلیلی شما میتونی یه پست با نمیدونم صد هزار خط بنویسی اما نمیتونی دو تا پست یه خطی بنویسی. علتشم اینه که نمیخوایم دعوا راه بیفته.
بهتره اینجا تحلیلتون رو از نامزد بگید
معرفی ها رو از سایت های نامزدها برمیدارم برنامه هار نمیذارم چون خودتون باید از قبل برنامه هارو شناخته باشید
خب میریم که شروع کنیم:


زندگی و تحصیلات

سعید جلیلی متولد سال 1344 در شهر مشهد(منطقه طلاب) است. وی تحصیلات خود را تا مقطع دکتری علوم سیاسی از دانشگاه امام صادق (ع) به پایان رسانده و سابقه‌ای ۱۸ ساله در وزارت امور خارجه دارد. عنوان پایان‌نامهٔ او «سیاست خارجی پیامبر» بود و در دانشگاه امام صادق به تدریس «دیپلماسی پیامبر» می‌پردازد.

جلیلی در زمان جنگ ایران و عراق به عنوان نیروی بسیجی بارها در جبهه‌های جنگ حضور یافت و از ناحیه پا مجروح شد.


پیشینه اجرایی

۱۳۷۰: رئیس اداره بازرسی وزارت خارجه
۱۳۷۶: معاون اداره اول آمریکا در وزارت خارجه
۱۳۷۹: مدیر بررسی‌های جاری دفتر رهبری
۱۳۸۴: معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه جمهوری سلامی ایران

وزارت امور خارجها
وی در ۳۰ سالگی به ریاست اداره بازرسی وزارت امور خارجه برگزیده می‌شود و تا سال ۱۳۷۵ رئیس این اداره باقی می‌ماند. پس از آن تا سال ۱۳۷۶ که محمد خاتمی به ریاست جمهوری می‌رسد به عنوان معاون اداره اول آمریکا در وزارت امور خارجه فعالیت می‌کند. پس از آنکه این پست از او گرفته شد به سمت مدیریت بررسی‌های جاری دفتر رهبری انتخاب شد. تا اینکه در دولت محمود احمدی‌نژاد به وزارت امور خارجه بازگشت و به عنوان معاون اروپا و آمریکا به فعالیت پرداخت. در این مدت به همراه علی لاریجانی دبیر وقت شورای عالی امنیت ملی در برخی مذاکرات با خاویر سولاناحضور داشت.
گاه گاهی قفسی میسازم با رنگ میفروشم به شما... تا به آواز شقایق که در آن زندانی ست دل تنهاییتان تازه شود.چه خیالی... چه خیالی میدانم، پرده ام بی جان است... خوب میدانم حوض نقاشی من بی ماهیست.
تمامی زمان ها هست +4. زمان الان هست 7:09 ق.ظ.